Kdy budou velikonoční trhy v Praze?

Máme tady jaro a s ním i Velikonoce. Praha pro vás připravila velikonoční trhy s tradičním sortimentem a programem.

Víte, kde přesně jsou a kdy se konají?

Letos nejsou

V roce 2021 se kvůli aktuální situaci nekonají.

velikonoční trhy praha

Co zde koupíte?

Zajíčky, beránky, malovaná vajíčka, upletenou pomlázku, perníčky a další tradiční zboží.

velikonoční trhy v praze

Velikonoční trhy 2021 v Praze

Opět tady máme svátky jara a s nimi i tradiční velikonoční trhy v našem hlavním městě. Víte, kde se přesně v Praze konají a kdy se na ně můžete těšit?

velikonoční trhy praha

Letos se bohužel velikonoční trhy kvůli nařízení vlády konat nebudou :(

Praha bude opět krásně nazdobená, na náměstích najdete typické stánky a v nich prodejce s tradičním sortimentem, dále bude připraven doprovodný program a skvělá atmosféra.

Na trzích najdete desítky stánků, ve kterých najdete tradiční i netradiční sortiment. Sortiment bude opět velice pestrý, vybere si z něj naprosto každý.

Prodejci nabídnou na stáncích zajímavé zboží, jídlo a pití. Z jídla to budou například sladké moučníky, dezerty, beránky, perníčky, klobásy, bramboráky nebo kulinářské speciality. Z pití to budou svařená vína a nápoje s alkoholem i bez.

Dále zde nebudou chybět ručně pletené pomlázky, malovaná vajíčka, proutěné výrobky, jarní květiny, zajíčci z různých materiálů, dekorace, vyšívané ubrusy, ložní prádlo a prostírání nebo dřevěné hračky, které se hodí právě ke svátkům jara.

Kdy se velikonoční trhy konají?

Velikonoční trhy se konají od 28. března do 19. dubna 2020. Otevřeno bude každý den od 10:00 do 22:00, stánky s občerstvením budou mít až do půlnoci.

Kde je najdete?

  • Staroměstské náměstí
  • Václavské náměstí
  • Náměstí Republiky

Součástí bude i program

Tak jako každý rok, tak i letos se můžete těšit na bohatý doprovodný program, který zaujme mladší i starší návštěvníky. Velikonoční trhy zpestří folková hudba, ukázky lidových řemesel, dílny pro děti a zvířata.

V dílničkách se děti naučí, jak malovat velikonoční vajíčka, plést pomlázku, vyrábět dekoraci a k tomu i upéct beránka. Na náměstí bude i mini zoo s poníky, králíky, kůzlaty a jehňaty.

Kde budou další trhy?

Další velikonoční trhy najdete na Pražském hradě, na náměstí Míru, na Výstavišti nebo pěší zóně Anděl.